Main Menu
User Menu

Kamenica nad Cirochou

okr. Humenné

     
Název:
Name:
Kamenica nad Cirochou
Originální název:
Original Name:
Kamenica nad Cirochou
Další názvy:
Other Names:
V období prvej svetovej vojny - Nagykamencze
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Humenné
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°55'49.50"N 21°59'57.39"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1451
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Vojenský cintorín z prvej svetovej vojny.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
-
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
-
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
1. DROBŇÁK, Martin – KORBA, Matúš – TURIK, Radoslav: Cintoríny prvej svetovej vojny v Karpatoch. Humenné : Redos, 2007, 86 s. ISBN 978-80-969233-3-5.
2. DROBŇÁK, Martin – KORBA, Matúš – TURIK, Radoslav: Mementá prvej svetovej vojny I. Humenné : Redos, 2008, 100 s. ISBN 978-80-969233-3-5.
3. www.kvhbeskydy.sk
4. www.e-obce.sk
URL : https://www.valka.cz/Kamenica-nad-Cirochou-t44300#342371Verze : 0
MOD
Kamenica nad Cirochou
(okr. Humenné)


V období 1.republiky součást politického a soudního okresu Humenné.


Sčítání lidu v roce 1930: 1 160 obyvatel (z toho 1 006 osob národnosti československé, 1 osoba národnosti ruské a 10 osob národnosti židovské).


Posádka byla ustanovena v červnu 1934


Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
Výcvikový tábor u Humenného


Zdroj: J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006
Recenze knihy
URL : https://www.valka.cz/Kamenica-nad-Cirochou-t44300#174416Verze : 0
Zdroj: vlastné fotografie

Kamenica nad Cirochou - pomník obetí 2. svetovej vojny

pomník obetí 2. svetovej vojny
Kamenica nad Cirochou - zoznam padlých

zoznam padlých
Kamenica nad Cirochou - pamätná tabuľa oslobodenia obce na budove zdravotného strediska

pamätná tabuľa oslobodenia obce na budove zdravotného strediska
URL : https://www.valka.cz/Kamenica-nad-Cirochou-t44300#498280Verze : 0
MOD