Main Menu
User Menu

Jihovýchodní velitelství [1941-1944]

South Eastern Command

South Eastern Command

     
Název:
Name:
Jihovýchodní velitelství
Originální název:
Original Name:
South Eastern Command
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.02.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.12.1944
Nástupce:
Successor:
Aldershotský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.02.1941-01.12.1944 Hlavní velitelství domácich sil
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Reigate, ?

Velitel:
Commander:
15.02.1941-24.12.1941 Paget, Bernard Charles Tolver (Lieutenant General)
24.12.1941-08.08.1942 Montgomery, Bernard Law (Lieutenant General)
08.08.1942-07.09.1942 ?, ? ( )
07.09.1942-18.03.1944 Swayne, John George des Reaux (Lieutenant General)
18.03.1944-24.09.1944 Schreiber, Edmond Charles Acton (Lieutenant General)
24.09.1944-01.12.1944 Miles, EG (Lieutenant General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.02.1941-DD.MM.RRRR Aldershotská oblast

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.britishmilitaryhistory.co.uk
www.ordersofbattle.com
www.ordersofbattle.com
URL : https://www.valka.cz/Jihovychodni-velitelstvi-1941-1944-t44247#633193Verze : 1
MOD
South Eastern Command

HISTÓRIA
Veliteľstvo South Eastern Command vzniká v roku 1941 z Aldershot Command, ku ktorej sú pripojené Home Counties Area a Chatham Area, a následnou reorganizáciou sú v jeho podriadenosti vytvorené:
Aldershot Area
Sussex and Surrey Area
Kent Area
South Eastern Command je zrušené v roku 1944 a oblasť zodpovednosti je rozdelená medzi Southern Command (Aldershot District a Hampshire District) a Eastern Command (Sussex, Surrey a Kent).

VELITELIA
1940 - Lt-Gen. Michael Barker
15.02.1941 - Lt-Gen. Bernard Charles Tolver Paget
25.12.1941 - Lt-Gen. Bernard Law Montgomery
09.08.1942 - ?
07.09.1942 - Lt-Gen. Sir John George des Reaux Swayne
19.03.1944 - Lt-Gen. Edmond Charles Acton Schreiber
URL : https://www.valka.cz/Jihovychodni-velitelstvi-1941-1944-t44247#174270Verze : 1
MOD