Main Menu
User Menu

10. mechanizovaný sbor [1941-1941]

10th Mechanised Corps / 10-й механизированный корпус

     
Název:
Name:
10. mechanizovaný sbor
Originální název:
Original Name:
10-й механизированный корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.03.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.07.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.03.1941-25.05.1941 Leningradský vojenský okruh
25.05.1941-07.07.1941 23. armáda
07.07.1941-20.07.1941 8. armáda
Dislokace:
Deployed:
14.03.1941-22.06.1941 Novyj Petěrgof, ?
22.06.1941-20.07.1941 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
14.03.1941-20.07.1941 Lazarev, Ivan Gavrilovič (generálmajor tankového vojska)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
14.03.1941-20.07.1941 Zajev, Dmitrij Ivanovič (Polkovnik / Полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Drig, J.: Mechanizirovannyje korpusa RKKA v boju. Moskva 2005.
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk 2003.
URL : https://www.valka.cz/10-mechanizovany-sbor-1941-1941-t44240#564996Verze : 4
MOD