Main Menu
User Menu

7. armáda [1939-1940]

7th Army / 7-я армия

     
Název:
Name:
7. armáda
Originální název:
Original Name:
7-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
26.03.1940
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1939-09.12.1939 Leningradský vojenský okruh
09.12.1939-07.01.1940 Hlavní stan hlavního velení
07.01.1940-26.03.1940 Severozápadní front
Dislokace:
Deployed:
01.10.1939-00.11.1939 Kalinin, ? /
00.11.1939-30.11.1939 Leningrad, ? /
30.11.1939-26.03.1940 východoevropské válčiště
Velitel:
Commander:
01.10.1939-09.12.1939 Jakovlev, Vsevolod Fjodorovič (armádní velitel 2. stupně)
09.12.1939-26.03.1940 Měreckov, Kirill Afanasjevič (armádní velitel 2. stupně)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.10.1939-09.12.1939 Gordov, Vasilij Nikolajevič (brigádní velitel)
09.12.1939-26.03.1940 Isserson, Georgij Samojlovič (divisní velitel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.11.1939-28.03.1940 19. střelecký sbor
DD.01.1940-DD.03.1940 34. střelecký sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Melťuchov, M. I.: Upuščennyj šans Stalina. Moskva 2000.
URL : https://www.valka.cz/7-armada-1939-1940-t44189#497188Verze : 1
MOD