Main Menu
User Menu

Holýšov

okr. Domažlice

     
Název:
Name:
Holýšov
Originální název:
Original Name:
Holýšov
Další názvy:
Other Names:
Holleischen
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Domažlice
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°35'35.00"N 13°06'26.00"E
Místní části:
Local Municipalities:
Holýšov
Dolní Kamenice
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1272
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostel svatého Petra a Pavla
Vězeňský tábor
Křížový vrch (Vrbina)
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/VRJbe
https://www.mestoholysov.cz/
URL : https://www.valka.cz/Holysov-t44017#469504Verze : 0
MOD
Holýšov (Holeischen)
(okr. Domažlice)


V období 1.republiky součást politického okresu Stříbro a soudního okresu Stod.


Sčítání lidu v roce 1930: 1 597 obyvatel (z toho 682 osob národnosti československé a 875 osob národnosti německé).


Posádka byla ustanovena v únoru 1938.


Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
Rota Strážního praporu XV,
Rota Strážního praporu XVIII.


Zdroj: J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006
Recenze knihy
URL : https://www.valka.cz/Holysov-t44017#173589Verze : 0