Main Menu
User Menu

Biskupice

okr.Lučenec

     
Název:
Name:
Biskupice
Originální název:
Original Name:
Biskupice
Další názvy:
Other Names:
(1294) Puspuky, Pyspeky (1417), Filakowska (1773), Pišpeky (1920), Biskupice (1927); maďarsky Püspöki, Fülekpüspöki.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°15'00.73"N 19°50'07.30"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1294
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímsko-katolícky barokový z roku 1782, upravený v 19. storočí
- Kaplnka neskorobaroková z polovice 18. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1944 bola obec pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.obecbiskupice.sk ; https://www.crwflags.com/fotw/flags/sk-lc-bi.html
URL : https://www.valka.cz/Biskupice-t43873#429342Verze : 0
MOD
Biskupice (Püspöki)
(okr. Lučenec)


V období 1.republiky součást politického a soudního okresu Lučenec.


Sčítání lidu v roce 1930: 897 obyvatel (z toho 57 osob národnosti československé, 806 osob národnosti maďarské a 5 osob národnosti německé)


Posádka byla ustanovena v říjnu 1920. Zrušena v únoru 1923
Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
II. prapor Pěšího pluku 37 (říjen 1920 – leden 1921)
rota Hraničářského praporu 9 (červen 1922 – únor 1923)


Zdroj: J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006
Recenze knihy
URL : https://www.valka.cz/Biskupice-t43873#173286Verze : 0