Main Menu
User Menu

Bohuslavice nad Vláří

okr. Zlín

     
Název:
Name:
Bohuslavice nad Vláří
Originální název:
Original Name:
Bohuslavice nad Vláří
Další názvy:
Other Names:
Bohuslawicz, Bohuslawicze, Bohuslawicz, Bohuslavice, Bohuslawicz in der Vlára pas
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Zlín
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°05'24.627"N 17°55'34.716"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1365
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Socha svatého Floriána
Kaple Panny Marie
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V období 1.republiky součást politického okresu Uherský Brod a soudního okresu Valašské Klobouky.
Do roku 2001 byla obec místní částí města Slavičín
Zdroje:
Sources:
www.bohuslavicenadvlari.cz
portal.gov.cz
URL : https://www.valka.cz/Bohuslavice-nad-Vlari-t43866#173277Verze : 0

Období:
Period:
Jednotky a úřady umístěné v posádce:
Troops or services located here:

Československo 1918-1939
Czechoslovakia 1918-1939
10.1936-01.1937 - detašovaný muniční sklad Zemské zbrojnice II
01.1937-XX.XXXX - Muniční sklad 2
12.1937-XX.XXXX - Vojenská továrna 2



Zdroj:
J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006
URL : https://www.valka.cz/Bohuslavice-nad-Vlari-t43866#301423Verze : 0
Muniční sklad Bohuslavice(?)
URL : https://www.valka.cz/Bohuslavice-nad-Vlari-t43866#588201Verze : 1
MOD