Main Menu
User Menu

Divize císařské gardy

divize císařské gardy



Císařská gardová divize byla zformována 14.12.1891 sloučením dbou pěších brigád. roku 1920 byly přidány nepěchotní zbraně (dělostřelectvo).
prošla reorganizací v 07/0941 na ostrově Hainan. poté byla přesunuta do Indočíny a 12/1941 do Thajska a dále do Malajsie, než byla přepravena na ostrov Sumatra 03/1942.
v 07/1943 byla přejmenována na 2. divizi císařské gardy když byla v 07/1943 zformována 1. divize císařské gardy.


Velitel:
pol.maršál Princ Kuni Kuniyoshi (9.8. 1918 - 25.11. 1919)
genpor. Kotsui Fuji (25.11. 1919 - 8.2. 1922)
genpor. Masatake Nakashima (8.2. 1922 - 6.8. 1923)
gen. Shusei Morioka (6.8. 1923 - 1.5. 1925)
gen. Kunishige Tanaka (1.5. 1925 - 28.7. 1926)
genpor. Kazusuke Tsuno (28.7. 1926 - 28.2. 1928)
genpor. Naotoshi Hasegawa (28.2. 1928 - 1.8. 1929)
gen. Senjuro Hayashi (1.8. 1929 - 22.12.1930)
genpor. Renichiro Okamoto (22.12.1930 - 29.2.1932)
genpor. Yahiko Kamata (29.2. 1932 - 1.8. 1933)
gen. Princ Yasuhiko Asaka (1.8.1933 - 2.12.1935)
genpor. Toranosuke Hashimoto (2.12. 1935 - 23.3. 1936)
genpor. Kiyoshi Katsuki (23.3. 1936 - 1.3. 1937)
gen. Juzo Nishio (1.3. 1937 - 26.8. 1937)
genpor. Sadamoto Iida (26.8. 1937 - 12.9. 1939)
genpor. Shojiro Iida (12.9. 1939 - 28.7. 1941)
genpor. Takuma Nishimura (28.7. 1941 - 20.4. 1942)
genpor. Akira Muto (20.4. 1942 - 1.7. 1943)


Podřízena:
22. Armáda 28.6.1940
Armádní oblast Jižní Čína 19.11.1940
25. Armáda 5.7.1941



Organizace:


3. pěší pluk gardy
4. pěší pluk gardy
5. pěší pluk gardy
průzkumný pluk gardy
2. dělostřelecký pluk gardy
2. ženijní pluk gardy
URL : https://www.valka.cz/Divize-cisarske-gardy-t43696#172802Verze : 0
MOD