Main Menu
User Menu

Adamov

okr. Blansko

     
Název:
Name:
Adamov
Originální název:
Original Name:
Adamov
Další názvy:
Other Names:
Staré Hamry1), Adamsthal
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Blansko
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°18'01.897"N 16°39'30.656"E
Místní části:
Local Municipalities:
Horka, Kolonie, Ptačina
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1371
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Zámek Adamov
Kostel sv. Barbory z roku 1854
Stará huť v Josefovském údolí
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Adamovské strojírny
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Ve zdejších strojírnách byl roku 1889 vyroben první automobil s benzínovým motorem.
V období 1.republiky součást politického okresu Brno venkov a soudního okresu Brno okolí.
1)Původní název, k přejmenování došlo okolo r. 1732 podle tehdejšího majitele zdejších železáren knížete Adama Josefa z Liechtenštejna.
Zdroje:
Sources:
www.adamov.cz
J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38[/i]
URL : https://www.valka.cz/Adamov-t43692#278989Verze : 0

Období:
Period :
Jednotky a úřady umístěné v posádce :
Troops or services located here :

Československo
1918 - 1939
Czechoslovakia
1918 - 1939
01.1935-03.1939 - Zbrojně technický úřad u firmy Akciová společnost, dříve Škodovy závody v Adamově
06.1935-03.1939 - Zbrojně technický úřad 2, nacházející se v administrativním objektu průmyslového podniku Akciová společnost, dříve Škodovy závody v Adamově


Zdroj:
J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38,
URL : https://www.valka.cz/Adamov-t43692#260356Verze : 0