Main Menu
User Menu

Rota útočné vozby 1/2 /motocyklistů/ [1936-1938]

1st Armoured Company of the 2nd Armoured Regiment /Motorcycles/

     
Název:
Name:
Rota útočné vozby 1/2 /motocyklistů/
Originální název:
Original Name:
Rota útočné vozby 1/2 /motocyklistů/
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1936
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 270
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1936-25.09.1938 Prapor útočné vozby I/2 /kombinovaný/
Dislokace:
Deployed:
01.10.1936-25.09.1938 Vyškov, Kasárny Jana Žižky z Trocnova
Velitel:
Commander:
01.10.1936-DD.07.1937 Tesařík, Jan (štábní kapitán jezdectva)
00.07.1937-DD.10.1937 Tesařík, Jan (major jezdectva)
00.10.1937-DD.04.1938
00.04.1938-DD.06.1938 Tesařík, Jan (major jezdectva)
00.06.1938-25.09.1938 Lichtenberg, Ladislav (štábní kapitán jezdectva)
Výzbroj:
Armament:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha, fond Pluk útočné vozby 2
Fidler, Jiří: Pluk útočné vozby 2 (1935-1939). In: Sborník Vysoké vojenské školy pozemního vojska Vyškov, řada C, číslo 2. Vyškov, VVŠ PV 1992, s. 93-105.
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie Branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Rota-utocne-vozby-1-2-motocyklistu-1936-1938-t43577#172461Verze : 0
MOD