Main Menu
User Menu

I./6. oddělení /duchovní/ [1927-1938]

6th Section /Spiritual/ of the 1st Department

     
Název:
Name:
I./6. oddělení /duchovní/
Originální název:
Original Name:
I./6. oddělení /duchovní/
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1927
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.01.1927-24.09.1938 I. odbor
Dislokace:
Deployed:
01.01.1927-24.09.1938 Praha, Budova ministerstva /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.01.1927-DD.05.1928 Medek, Hynek (Plukovník)
DD.05.1928-DD.12.1934 Medek, Hynek (Generál)
DD.12.1934-23.08.1938 Kubáň, Metoděj (Plukovník)
23.08.1938-24.09.1938 Kubáň, Metoděj (Generál)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL CZ: https://www.valka.cz/I-6-oddeleni-duchovni-1927-1938-t43558#575043Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/6th-Section-Spiritual-of-the-1st-Department-t43558#575043Version : 0
MOD
I./6. oddělení (duchovní) Ministerstva národní obrany [1927-1938]


Oddělení vzniklo 1. ledna 1927 přejmenováním z 36. oddělení (duchovního) Ministerstva národní obrany [1922-1927]. Nacházelo se v Praze a podléhalo I. odboru (všeobecně-vojenskému) Ministerstva národní obrany [1927-1938].


Součástí oddělení bylo:
skupina římsko-katolická,
skupina evangelická,
skupina československé církve.


Přednosty oddělení byli:
vrchní superior, od prosince 1927 plukovník duchovní služby, od května 1928 generál duchovní služby Msgre. Hynek Medek (leden 1927 - prosinec 1934),
plukovník duchovní služby, od července 1938 generál duchovní služby Msgre. Metoděj Kubáň (prosinec 1934 - září 1938).
URL CZ: https://www.valka.cz/I-6-oddeleni-duchovni-1927-1938-t43558#172384Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/6th-Section-Spiritual-of-the-1st-Department-t43558#172384Version : 0
MOD