Main Menu
User Menu

II. prapor /lehkých tanků/ pluku útočné vozby 1 [1938-1938]

2nd Battalion /Light Tanks/ of the 1st Armoured Regiment

     
Název:
Name:
II. prapor /lehkých tanků/ pluku útočné vozby 1
Originální název:
Original Name:
II. prapor /lehkých tanků/ pluku útočné vozby 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
II. prapor /lehkých tanků jezdeckých/ pluku útočné vozby 1
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 269
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.09.1938-24.09.1938 Pluk útočné vozby 1
Dislokace:
Deployed:
15.09.1938-24.09.1938 Milovice, Vojenský tábor I

Velitel:
Commander:
15.09.1938-21.09.1938 Špeta, Alois (podplukovník jezdectva)
21.09.1938-24.09.1938 Hejlíček, Bohumil (štábní kapitán jezdectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.09.1938-25.09.1938 Rota útočné vozby 3/1 /lehkých tanků/
15.09.1938-25.09.1938 Rota útočné vozby 4/1 /lehkých tanků/
15.09.1938-25.09.1938 Rota útočné vozby 5/1 /lehkých tanků/

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL CZ: https://www.valka.cz/II-prapor-lehkych-tanku-pluku-utocne-vozby-1-1938-1938-t43555#172378Verze : 4
URL EN: https://www.armedconflicts.com/2nd-Battalion-Light-Tanks-of-the-1st-Armoured-Regiment-t43555#172378Version : 0
MOD