Main Menu
User Menu

II. prapor /lehkých tanků pěchotních/ pluku útočné vozby 3 [1935-1938]

2nd Battalion /Light Infantry Tanks/ of the 3rd Armoured Regiment

     
Název:
Name:
II. prapor /lehkých tanků pěchotních/ pluku útočné vozby 3
Originální název:
Original Name:
II. prapor /lehkých tanků pěchotních/ pluku útočné vozby 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Prapor tanků
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1938
Nástupce:
Successor:
II. prapor /tankový/ pluku útočné vozby 4
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.09.1935-15.09.1938 Pluk útočné vozby 3
Dislokace:
Deployed:
15.09.1935-17.09.1936 Milovice, kasárny /
17.09.1936-15.09.1938 Přáslavice, barákový tábor /

Velitel:
Commander:
15.09.1935-20.09.1937 Přibyl, Bohuslav (podplukovník pěchoty)
20.09.1937-15.09.1938 Kohout, Jan (major pěchoty)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920–1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/II-prapor-lehkych-tanku-pechotnich-pluku-utocne-vozby-3-1935-1938-t43526#172333Verze : 2
MOD