Main Menu
User Menu

3. československá střelecká divise [1919-1920]

3rd Czechoslovak Rifle Division / 3-я Чехословацкая стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
3. československá střelecká divise
Originální název:
Original Name:
3. československá střelecká divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1919
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.06.1920
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1919-01.02.1920 Československé vojsko na Rusi
Dislokace:
Deployed:
01.02.1919-DD.MM.1920 sibiřské válčiště ruské občanské války

Velitel:
Commander:
01.02.1919-01.05.1919 Prchala, Lev (podplukovník legií)
01.05.1919-14.08.1920 Prchala, Lev (plukovník legií)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.02.1919-20.06.1920 10. československý střelecký pluk
01.02.1919-20.06.1920 11. československý střelecký pluk
01.02.1919-20.06.1920 12. československý střelecký pluk
01.02.1919-20.06.1920 3. československý lehký dělostřelecký pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond 2. československá střelecká divise
Fidler, Jiří: Generálové legionáři. Brno, Books 1999.
URL : https://www.valka.cz/3-ceskoslovenska-strelecka-divise-1919-1920-t43438#346742Verze : 2
MOD