Main Menu
User Menu

2. československá střelecká divise [1917-1918]

2nd Czechoslovak Rifle Division / 2-я Чехословацкая стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
2. československá střelecká divise
Originální název:
Original Name:
2. československá střelecká divise / 2-я Чехословацкая стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
28.10.1917
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství borispolského tábora
Datum zániku:
Disbanded:
00.05.1918
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
28.10.1917-00.05.1918 Československý armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
28.10.1917-00.02.1918 Borispol, Barákový tábor
00.02.1918-00.05.1918 přeprava
Velitel:
Commander:
28.10.1917-00.11.1917 Kaňukov, Nikolaj Alexandrovič (plukovník)
00.11.1917-00.02.1918 Podgajeckij, Pjotr Nikolajevič (generálmajor)
00.02.1918-00.03.1918 Podgajeckij, Pjotr Nikolajevič (generálmajor legií)
00.03.1918-00.05.1918 Lofickij (plukovník legií)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
28.10.1917-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
04.10.1917-30.03.1918 3. československá střelecká brigáda
04.10.1917-30.03.1918 4. československá střelecká brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond 2. československá střelecká divise
Fidler, Jiří: Generálové legionáři. Brno, Books 1999.
URL : https://www.valka.cz/2-ceskoslovenska-strelecka-divise-1917-1918-t43437#464739Verze : 0
MOD