Main Menu
User Menu

Eskadrona obrněných automobilů 4 [1933-1935]

4th Armoured Car Squadron

     
Název:
Name:
Eskadrona obrněných automobilů 4
Originální název:
Original Name:
Eskadrona obrněných automobilů 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1933
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1935
Nástupce:
Successor:
Rota útočné vozby 2/3 /obrněných automobilů a tančíků/
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.09.1933-15.09.1935 Pluk útočné vozby
Dislokace:
Deployed:
15.09.1933-01.10.1935 Košice, kasárny /

Velitel:
Commander:
15.09.1933-DD.10.1933 Dvořák, Josef (Štábní kapitán)
DD.10.1933-DD.05.1934 , ( )
DD.05.1934-15.09.1935 Dvořák, Josef (Štábní kapitán)
Výzbroj:
Armament:
15.09.1933-15.09.1935 Obrněný automobil vz. 27 /
00.02.1934-15.09.1935 Obrněný automobil vz. 30 /
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Eskadrona-obrnenych-automobilu-4-1933-1935-t43398#462376Verze : 2
MOD