Main Menu
User Menu

Eskadrona obrněných automobilů 1 [1933-1935]

1st Armoured Car Squadron

     
Název:
Name:
Eskadrona obrněných automobilů 1
Originální název:
Original Name:
Eskadrona obrněných automobilů 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1933
Předchůdce:
Predecessor:
Eskadrona obrněných automobilů
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1935
Nástupce:
Successor:
1. rota /obrněných automobilů a tančíků/ pluku útočné vozby 1
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.09.1933-15.09.1935 Jezdecký pluk 8
Dislokace:
Deployed:
15.09.1933-01.10.1935 Přelouč, Jezdecké kasárny

Velitel:
Commander:
15.09.1933-15.02.1935 Hula, Karel (štábní kapitán jezdectva)
15.02.1935-15.09.1935
Výzbroj:
Armament:
25.09.1933-15.09.1935 Obrněný automobil vz. 27 / 13.351
25.09.1933-15.09.1935 Obrněný automobil vz. 27 / 13.352
28.04.1934-15.09.1935 Obrněný automobil vz. 30 / 13.389
28.04.1934-15.09.1935 Obrněný automobil vz. 30 / 13.390
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Eskadrona-obrnenych-automobilu-1-1933-1935-t43393#404060Verze : 1
MOD