Main Menu
User Menu

Letecká rota 2 [1921-1924]

2nd Air Company

     
Název:
Name:
Letecká rota 2
Originální název:
Original Name:
Letecká rota 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.07.1921
Předchůdce:
Predecessor:
Letecká rota 34
Datum zániku:
Disbanded:
04.05.1924
Nástupce:
Successor:
Letka 2
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.07.1921-15.03.1923 Letecký pluk 1
15.03.1923-04.05.1924 Letecký prapor I/1
Dislokace:
Deployed:
15.07.1921-04.05.1924 Kbely, letiště /

Velitel:
Commander:
15.07.1921-DD.08.1921 Pašek, Vojtěch (Nadporučík)
00.08.1921-DD.10.1921 Grössler, Antonín (Kapitán)
00.10.1921-DD.11.1921 Šlégr, Jaroslav (Nadporučík)
00.11.1921-DD.01.1922 Grössler, Antonín (Kapitán)
00.01.1922-DD.12.1922 Franěk, Bohumil (Kapitán)
00.12.1922-DD.09.1923 Kubita, Alois (Kapitán)
00.09.1923-DD.10.1923 Dršata, Jiří (Štábní kapitán)
00.10.1923-23.11.1923 Kubita, Alois (Kapitán)
23.11.1923-04.05.1924 Kubita, Alois (Kapitán)
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ústřední vojenský archív Praha, fond Letecký pluk, denní rozkazy 1921-1924
URL : https://www.valka.cz/Letecka-rota-2-1921-1924-t43389#336212Verze : 0
MOD