Main Menu
User Menu

SS - U-61 (1939)

     
Název:
Name:
U-61
Originální název:
Original Name:
U-61
Kategorie:
Category:
pobřežní ponorka
Třída:
Class:
Typ IIC
Kódové označení:
Pennant Number:
U-61
Loděnice:
Builder:
Deutsche Werke AG, Kiel, /
Založení kýlu:
Laid Down:
01.10.1938
Spuštění na vodu:
Launched:
15.06.1939
Uvedení do služby:
Commissioned:
12.08.1939
Vyřazení ze služby:
Decommissioned:
02.05.1945 potopena vlastní posádkou / sunk by own crew
Potopené lodě:
Sunk Ships:
22.01.1940 Sydfold (2434 GRT)
18.02.1940 El Sonador (1406 GRT)
18.02.1940 Sangstad (4297 GRT)
10.07.1940 Alwaki (4533 GRT)
16.07.1940 Scottish Minstrel (6998 GRT)
Velitel:
Commander:
12.08.1939-28.07.1940 Oesten, Jürgen (Oberleutnant zur See)
28.07.1940-05.11.1940 Stiebler, Wolf Harro (Kapitänleutnant)
05.11.1940-04.05.1941 Mattke, Willy (Kapitänleutnant)
05.05.1941-15.01.1942 Lange, Hans (Oberleutnant zur See)
16.01.1942-09.11.1942 Geider, Horst (Oberleutnant zur See)
10.11.1942-15.09.1943 Ley, Wolfgang (Oberleutnant zur See)
16.09.1943-01.12.1944 Schultze, Rudolf (Oberleutnant zur See)
02.12.1944-dd.03.1945 Zapf, Werner (Leutnant zur See)
Jednotka:
Unit:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
potopeno 5 obchodních plavidel (19.668 BRT)


poškozeno 1 obchodní plavidlo na mině (4.434 BRT)
Zdroje:
Sources:
https://uboat.net/boats/u61.htm




upravil : FiBe
URL : https://www.valka.cz/SS-U-61-1939-t43379#172044Verze : 1