Main Menu
User Menu

Letecká rota 32 [1920-1924]

32nd Air Company

     
Název:
Name:
Letecká rota 32
Originální název:
Original Name:
Letecká rota 32
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.10.1920
Předchůdce:
Predecessor:
Letecká setnina 8
Datum zániku:
Disbanded:
04.05.1924
Nástupce:
Successor:
Letka 32
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.10.1920-DD.01.1921 Letecká skupina I/1
DD.01.1921-DD.03.1923 Letecký pluk 1
DD.03.1923-04.05.1924 Letecký prapor I/1
Dislokace:
Deployed:
20.10.1920-04.05.1924 Kbely, letiště /

Velitel:
Commander:
20.10.1920-DD.05.1921 Hánek, Ferdinand ( )
DD.05.1921-DD.10.1921 Skála, Jaroslav ( )
DD.10.1921-DD.11.1921 Tomšovský, František ( )
DD.11.1921-DD.09.1922 Skála, Jaroslav ( )
DD.09.1922-DD.04.1923 Kostrba, Jindřich ( )
DD.04.1923-DD.06.1923 Kalla, Josef ( )
DD.06.1923-DD.11.1923 Černý, Vladimír ( )
DD.11.1923-DD.04.1924 Černý, Vladimír ( )
DD.04.1924-04.05.1924 Hamšík, Josef ( )
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív - Vojenský historický archív Praha, fond Letecký pluk 1, denní rozkazy 1920-1924
URL : https://www.valka.cz/Letecka-rota-32-1920-1924-t43375#336773Verze : 0
MOD