Main Menu
User Menu

Letecká rota 81 [1923-1924]

81st Air Company

     
Název:
Name:
Letecká rota 81
Originální název:
Original Name:
Letecká rota 81
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1923
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
04.05.1924
Nástupce:
Successor:
Letka 81
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1923-01.03.1924 Letecký pluk 1
01.03.1924-04.05.1924 II. prapor leteckého pluku 1
Dislokace:
Deployed:
01.10.1923-04.05.1924 Kbely, letiště /

Velitel:
Commander:
01.10.1923-23.11.1923 Plass, Jaroslav ( )
00.11.1923-DD.04.1924 Plass, Jaroslav ( )
DD.04.1924-01.05.1924 Hanuš, Josef ( )
01.05.1924-04.05.1924 Plass, Jaroslav ( )
Výzbroj:
Armament:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Letecka-rota-81-1923-1924-t43373#336789Verze : 2
MOD