Main Menu
User Menu

Letecká rota 71 [1923-1924]

71st Air Company

     
Název:
Name:
Letecká rota 71
Originální název:
Original Name:
Letecká rota 71
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.04.1923
Předchůdce:
Predecessor:
Letecká rota 4
Datum zániku:
Disbanded:
04.05.1924
Nástupce:
Successor:
Letka 71
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.04.1923-01.03.1924 Letecký pluk 1
01.03.1924-04.05.1924 Letecký prapor II/1
Dislokace:
Deployed:
15.04.1923-04.05.1924 Praha, Kasárny Jana Žižky z Trocnova /

Velitel:
Commander:
15.04.1923-10.07.1923 Kubita, Alois ( )
10.07.1923-01.10.1923 Plass, Jaroslav ( )
01.10.1923-23.11.1923 Dršata, Jiří ( )
23.11.1923-12.04.1924 Dršata, Jiří ( )
12.04.1924-04.05.1924 Mezera, Josef ( )
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Letecký pluk 1
URL : https://www.valka.cz/Letecka-rota-71-1923-1924-t43372#336787Verze : 0
MOD