Main Menu
User Menu

III. peruť leteckého pluku 4 [1937-1938]

3rd Squadron of the 4th Air Regiment

     
Název:
Name:
III. peruť leteckého pluku 4
Originální název:
Original Name:
III. peruť leteckého pluku 4
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.11.1937
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 604
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.11.1937-24.09.1938 Letecký pluk 4
Dislokace:
Deployed:
15.11.1937-05.01.1938 Hradec Králové, Kasárny generála Čečka /
05.01.1938-25.09.1938 Pardubice, Letecké kasárny /

Velitel:
Commander:
15.11.1937-01.03.1938 Tjunikov, Dimitrij (major letectva)
01.03.1938-09.08.1938 Hess, Alexander (major letectva)
09.08.1938-15.09.1938 Kocourek, Václav (štábní kapitán letectva)
15.09.1938-25.09.1938 Hess, Alexander (major letectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.11.1937-25.09.1938 Letka 46
15.11.1937-25.09.1938 Letka 47
15.11.1937-25.09.1938 Letka 48

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Letecký pluk 4
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/III-perut-leteckeho-pluku-4-1937-1938-t43348#378709Verze : 1
MOD