Main Menu
User Menu

26. tanková divize SS [1944-1944]

26th SS Tank Division / 26. SS-Panzer-Division

     
Název:
Name:
26. tanková divize SS
Originální název:
Original Name:
26. SS-Panzer-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.08.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Brigáda tankových granátníků SS 49
Datum zániku:
Disbanded:
08.09.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.08.1944-08.08.1944 LXXX. armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/26-tankova-divize-SS-1944-1944-t43333#506287Verze : 0
MOD
26. SS-Panzer-Division


Dosud samostatně operující 49. SS-Pz.Gren.Brig. byla dne 10. srpna 1944 rozšířena na 26. SS Panzer Division, bez toho aby kdy dosáhla početního stavu jednotky. Divize podléhala velení 1. Armee v oblasti Champagne. Ale již 8. září 1944 přišel rozkaz k rozpuštění divize.
URL : https://www.valka.cz/26-tankova-divize-SS-1944-1944-t43333#171889Verze : 0
MOD