Main Menu
User Menu

I. prapor leteckého pluku 3 [1921-1924]

1st Battalion of the 3rd Air Regiment

     
Název:
Name:
I. prapor leteckého pluku 3
Originální název:
Original Name:
I. prapor leteckého pluku 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.08.1921
Předchůdce:
Predecessor:
I. skupina leteckého pluku 3
Datum zániku:
Disbanded:
04.05.1924
Nástupce:
Successor:
I. peruť leteckého pluku 3
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.08.1921-04.05.1924 Letecký pluk 3
Dislokace:
Deployed:
15.08.1921-04.05.1924 Nitra, Kasárny Milana Rastislava Štefánika /
Velitel:
Commander:
15.08.1921-19.07.1922 Sazima, František (major vzduchoplavectva)
19.07.1922-03.10.1922 Polanský, Slavomír (kapitán vzduchoplavectva)
03.10.1922-18.12.1922 Dymeš, Karel (kapitán vzduchoplavectva)
18.12.1922-31.12.1922 Syka, Ladislav (kapitán vzduchoplavectva)
31.12.1922-20.03.1923 Sazima, František (major vzduchoplavectva)
20.03.1923-18.05.1923 Vaníček, Rudolf (štábní kapitán vzduchoplavectva)
18.05.1923-10.08.1923 Dymeš, Karel (štábní kapitán vzduchoplavectva)
10.08.1923-23.11.1923 Kabeláč, František (štábní kapitán vzduchoplavectva)
23.11.1923-09.04.1924 Kabeláč, František (štábní kapitán letectva)
09.04.1924-04.05.1924 Studený, Gustav (štábní kapitán letectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.08.1921-04.05.1924 Letecká rota 31
15.08.1921-04.05.1924 Letecká rota 5
15.08.1921-04.05.1924 Letecká rota 8

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ústredný vojenský archív Bratislava, fond Letecký pluk 3
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/I-prapor-leteckeho-pluku-3-1921-1924-t43303#376650Verze : 0
MOD