Main Menu
User Menu

11. mechanizovaný sbor [1932-1938]

11th Mechanised Corps / 11-й механизированный корпус

     
Název:
Name:
11. mechanizovaný sbor
Originální název:
Original Name:
11-й механизированный корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1932
Předchůdce:
Predecessor:
11. střelecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
04.05.1938
Nástupce:
Successor:
11. tankový sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1932-10.10.1934 Leningradský vojenský okruh
10.10.1934-17.05.1935 Zabajkalská skupina vojsk
17.05.1935-05.04.1938 Zabajkalský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
01.05.1932-10.10.1934 Leningrad, kasárny /
10.10.1934-05.04.1938 Borzja, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.05.1932-20.11.1935 Čajkovskij, Kasjan Alexandrovič
20.11.1935-DD.02.1936 Čajkovskij, Kasjan Alexandrovič (sborový velitel)
DD.02.1936-08.06.1937 Davidovskij, Jakov Lvovič (divizní velitel)
08.06.1937-05.04.1938 Šeremetov, Boris Ivanovič (divizní velitel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.05.1932-13.01.1934 Bakši, Michail Markovič
13.01.1934-28.11.1935 Ikonostasov, Vasilij Michajlovič
28.11.1935-02.06.1936 Ikonostasov, Vasilij Michajlovič (brigádní velitel)
02.06.1936-15.07.1937 Žarnikov, Michail Vladimirovič (plukovník)
15.07.1937-05.04.1938 ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/11-mechanizovany-sbor-1932-1938-t43254#577227Verze : 2
MOD