Main Menu
User Menu

45. mechanizovaný sbor [1932-1938]

45th Mechanised Corps / 45-й механизированный корпус

     
Název:
Name:
45. mechanizovaný sbor
Originální název:
Original Name:
45-й механизированный корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.02.1932
Předchůdce:
Predecessor:
45. střelecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
05.04.1938
Nástupce:
Successor:
25. tankový sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.02.1932-17.05.1935 Ukrajinský vojenský okruh
17.05.1935-05.04.1938 Kyjevský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
04.02.1932-16.03.1938 Kyjev, ? /
16.03.1938-05.04.1938 Berdičev, ? /

Velitel:
Commander:
04.02.1932-20.11.1935 Borisenko, Anton Nikolajevič ( )
20.11.1935-DD.07.1937 Borisenko, Anton Nikolajevič (Komandir divizii / Командир дивизии)
DD.07.1937-31.01.1938 Golikov, Filipp Ivanovič (Komandir divizii / Командир дивизии)
31.01.1938-05.04.1938 Veděnějev, Nikolaj Děnisovič (Komandir brigady / Командир бригады)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/45-mechanizovany-sbor-1932-1938-t43252#564959Verze : 5
MOD