Main Menu
User Menu

SCALP-EG

SCALP-EG

SCALP-EG

Scalp-EG / Storm Shadow je konvenčně vyzbrojená střela stealth s plochou dráhou letu s dalekým dosahem. Je určena pro předem plánované útoky proti silně bráněným, opevněným cílům vysoké hodnoty s předem známou pozicí. Dokáže operovat ve dne i v noci a za nepříznivého počasí. Po vypuštění střela sestoupí do nízké výšky ve které se přibližuje k cíli pomocí navigace GPS. Takto se přiblíží až k cíli, kde se aktivuje pasivní IČ navádění. Pomocí automatického srovnávacího programu střela porovná uložený obraz cílové oblasti, identifikuje cíl a zasáhne ho s velkou přesností.


Pro vývoj této střely byly využity poznatky z vývoje a používání střely APACHE.


Rozdíl mezi střelou Storm Shadow a SCALP je pouze v doplňcích potřebných pro použití střel na britských a francouzských letadlech.


výrobce: MBDA
hmotnost: přibližně 1 300 kg
délka: 5,1 m
šířka trupu: 0,48 m
rozpětí: 3 m
hlavice: BROACH
rychlost: Mach 0,8
dostřel: >250 km
SCALP-EG - Copyright © deagel.com
zdroj: www.deagel.com

Copyright © deagel.com
zdroj: www.deagel.com

URL : https://www.valka.cz/SCALP-EG-t41851#164402Verze : 0
MOD

Storm Shadow

👤Martin Smíšek 🕔18.11.2011

V roce 1982 zahájilo Královské letectvo práce na studii s názvem LRSOM (Long-Range Stand-Off Missile), jejímž cílem bylo definovat technicko-taktické požadavky na novou střelu s plochou dráhou letu a velkým dosahem. Podobné snahy probíhaly i v jiných členských státech NATO, což nakonec v roce 1986 vedlo k mezinárodnímu programu MSOW (Modular Stand-Off Weapon), na němž participovalo sedm zemí Severoatlantické aliance včetně Velké Británie. Hned příští rok však z projektu odstoupila Francie a navíc v roce 1989 jej opustily USA i Spojené království, čímž program MSOW prakticky skončil.

Zobrazit celý článek
URL : https://www.valka.cz/SCALP-EG-t41851#465350Verze : 1
MOD