Main Menu
User Menu

Tanková brigáda

Diskuse
Tanková brigádaVálečný / Drama
Československo, 1955, 93 min


Režie: Ivo Toman
Hrají: Jiří Sovák, Gustáv Heverle, Jiří Vala, Bohuš Hradil, Antonín Klimša, Vítězslav Vejražka, Jana Dítětová, Miloš Nedbal, Oldřich Lukeš,Július PántikVýpravný válečný film mapuje osudy tankové posádky na nejtěžším úseku bojové cesty První československé samostatné brigády. Sledujeme i osud jejího velitele - četaře Juraje Klimku. V době krvavých bojů o Dukelský průsmyk se mu nevyhne láska a ukáže se, že za maskou suveréna je ve skutečnosti plachý a citlivý člověk. Ve válečných scénách účinkovali tři tisíce příslušníků Československé lidové armády. (oficiální text distributora)www.csfd.cz


Film silne podmáznutý komunistickou propagandou, kde sú prozápadne orientovaní vojaci vyobrazení ako slabosi, flákači a pod. Napriek tomu, že je poznačená ideológiou a herectvom poplatným vtedajšej dobe, film má slušnú výpravu a je tam viacero záberov koristnej nemeckej techniky, ktorá bola vedená v uloženkovom stave ČSLA a boli použité ako rekvizity.
URL : https://www.valka.cz/Tankova-brigada-t39494#149955Verze : 0
MOD
Pokud si odmyslíme ideový záměr a některé faktografické chyby (tanky T-34/85 tam kde mají být starší modely) lze film jen doporučit. Pokud vím mají ho běžně půjčovny a stojí za zhlédnutí. Masové scény a nasazení techniky jsou opravdu dobré.
URL : https://www.valka.cz/Tankova-brigada-t39494#149971Verze : 0
Souhlasím s Bitaxem mám tento film na originálce a stojí za shlédnutí.
URL : https://www.valka.cz/Tankova-brigada-t39494#149972Verze : 0