Main Menu
User Menu

Turkestánský front [1919-1922]

Turkestan Front

Туркестанский фронт

     
Název:
Name:
Turkestánský front
Originální název:
Original Name:
Туркестанский фронт
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.08.1919
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.12.1922
Nástupce:
Successor:
Turkestánský front
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.08.1919-30.12.1922 Hlavní velitelství ozbrojených sil republiky
Dislokace:
Deployed:


Velitel:
Commander:
14.08.1919-10.09.1920 Frunze, Michail Vasiljevič
10.09.1920-08.03.1921 Sokolnikov, Grigorij Vasiljevič
08.03.1921-11.02.1922 Lazarevič, Vladimir Salamanovič
11.02.1922-18.10.1922 Šorin, Vasilij Ivanovič
18.10.1922-30.12.1922 Kork, Avgust Ivanovič
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
14.08.1919-23.08.1919 Baltijskij, Alexandr Alexejevič
23.08.1919-02.10.1919 Novickij, Fjodor Fjodorovič
02.10.1919-18.03.1920 Baltijskij, Alexandr Alexejevič
18.03.1920-29.04.1920 Anděrs, Valerian Karlovič
29.04.1920-24.09.1920 Blagoveščenskij, Pjotr Vasiljevič
24.09.1920-16.12.1922 Šafalovič, Fjodor Platonovič
16.12.1922-30.12.1922 Gerardi, Andrej Andrejevič
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.08.1919-04.01.1921 1. armáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Graždanskaja vojna i vojennaja intěrvencija v SSSR. Enciklopedija. Moskva 1983.
URL : https://www.valka.cz/Turkestansky-front-1919-1922-t39376#593978Verze : 2
MOD