Main Menu
User Menu

Dispoziční divize SS [1940-1940]

SS Disposition Division

SS-Verfügungs-Division

     
Název:
Name:
Dispoziční divize SS
Originální název:
Original Name:
SS-Verfügungs-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1940
Předchůdce:
Predecessor:
SS-Verfügungstruppe
Datum zániku:
Disbanded:
03.12.1940
Nástupce:
Successor:
Divize SS Deutschland
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1940-DD.05.1940 ?
DD.05.1940-15.05.1940 18. armáda
15.05.1940-20.05.1940 XXVI. armádní sbor
20.05.1940-06.06.1940 XXXXI. armádní sbor (motorizovaný)
06.06.1940-13.06.1940 XVII. armádní sbor
13.06.1940-DD.07.1940 XIV. armádní sbor (motorizovaný)
DD.07.1940-DD.09.1940 ?
DD.09.1940-03.12.1940 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXVII
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
01.04.1940-03.12.1940 Hausser, Paul (SS-Oberstgruppenführer und Generaloberst der Waffen-SS)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.04.1940-03.12.1940 Ostendorff, Werner (SS Standartenführer)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.04.1940-03.12.1940 Divizní jednotky SS-VT
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/
URL : https://www.valka.cz/Dispozicni-divize-SS-1940-1940-t38932#468670Verze : 1
MOD