Main Menu
User Menu

Palubní letecké křídlo 19 [1963-1977]

Carrier Air Wing 19 / CVW-19

     
Název:
Name:
Palubní letecké křídlo 19
Originální název:
Original Name:
Carrier Air Wing 19
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.12.1963
Předchůdce:
Predecessor:
Palubní letecká skupina 19
Datum zániku:
Disbanded:
30.06.1977
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
16.04.1969-17.11.1969 -, USS Oriskany (CV-34)
14.05.1970-10.12.1970 -, USS Oriskany (CV-34)
14.05.1971-18.12.1971 -, USS Oriskany (CV-34)
05.06.1972-30.03.1973 -, USS Oriskany (CV-34)
18.10.1973-05.06.1974 -, USS Oriskany (CV-34)
16.09.1975-03.03.1976 -, USS Oriskany (CV-34)

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
20.12.1963-01.12.1969 Útočná peruť 192
20.12.1963-15.10.1966 Útočná peruť 196
25.08.1966-01.07.1967 Útočná peruť 52
01.07.1967-01.04.1970 Útočná peruť 23
01.10.1968-01.11.1968 Útočná peruť 22
22.11.1969-DD.MM.RRRR Útočná peruť 153
22.11.1969-30.09.1977 Útočná peruť 155
10.12.1970-30.09.1977 Útočná peruť 215
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Letecká průzkumná peruť floty 2

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL : https://www.valka.cz/Palubni-letecke-kridlo-19-1963-1977-t38211#584797Verze : 1
MOD