Main Menu
User Menu

Prezidenti SRN (1949- )

Nemecká spolková republika / Federal Republic of Germany / Bundesrepublik Deutschland




     
Seznam / Index Prezident / President
Ve funkci / In officeJméno / Name
07.09.1949-12.09.1949 Karl Arnold1)
13.09.1949-12.09.1959 Theodor Heuss
13.09.1959-30.06.19692) Heinrich Lübke
01.07.1969-30.06.1974 Gustav Heinemann
01.07.1974-30.06.1979 Walter Scheel
01.07.1979-30.06.1984 Karl Carstens
01.07.1984-30.06.1994 Richard von Weizsäcker
01.07.1994-30.06.1999 Roman Herzog
01.07.1999-30.06.2004 Johannes Rau
01.07.2004-31.05.20102) Horst Köhler
01.06.2010-30.06.2010 Jens Böhrnsen1)
30.06.2010-17.02.20122) Christian Wulff
18.02.2012-17.03.2012 Horst Seehofer1)
18.03.2012-17.03.2017 Joachim Gauck
18.03.2017- Frank-Walter Steinmeier





1)zastupujíci / acting
2)rezignoval / resigned
URL : https://www.valka.cz/Prezidenti-SRN-1949-t37516#141308Verze : 5
MOD