Main Menu
User Menu

SS - U-62 (1939)

     
Název:
Name:
U-62
Originální název:
Original Name:
U-62
Kategorie:
Category:
pobřežní ponorka
Třída:
Class:
Typ IIC
Kódové označení:
Pennant Number:
U-62
Loděnice:
Builder:
Deutsche Werke AG, Kiel, /
Založení kýlu:
Laid Down:
02.01.1939
Spuštění na vodu:
Launched:
16.11.1939
Uvedení do služby:
Commissioned:
21.12.1939
Vyřazení ze služby:
Decommissioned:
02.05.1945 potopena vlastní posádkou / sunk by own crew
Potopené lodě:
Sunk Ships:
29.05.1940 HMS Grafton (H89) (1350 t)
19.07.1940 Pearlmoor (4581 GRT)
Velitel:
Commander:
21.12.1939-20.05.1941 Michalowski, Hans Bernhard (Kapitänleutnant)
20.05.1941-dd.09.1941 Forster, Ludwig (Oberleutnant zur See)
dd.09.1941-04.11.1941 Wintermeyer, Max (Oberleutnant zur See)
05.11.1941-19.11.1941 Mehl, Waldemar (Kapitänleutnant)
20.11.1941-13.04.1942 Schünemann, Horst (Kapitänleutnant)
14.04.1942-15.09.1942 Epp, Dietrich (Oberleutnant zur See)
16.09.1942-19.07.1943 Schönberg, Adolf (Oberleutnant zur See)
20.07.1943-31.10.1944 Slevogt, Horst (Oberleutnant zur See)
01.11.1944-20.03.1945 Augustin, Hans Eckart (Leutnant zur See)
Jednotka:
Unit:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
potopeno 1 obchodní plavidlo (4.581 BRT)


potopena 1 válečná loď (1.350 t)
Zdroje:
Sources:
https://uboat.net/boats/u62.htm




upravil : FiBe
URL : https://www.valka.cz/SS-U-62-1939-t37283#140247Verze : 0