Main Menu
User Menu

3. gardový jezdecký sbor [1941-1946]

3rd Guards Cavalry Corps

3. gardový jazdecký zbor

3-й гвардейский кавалерийский корпус

     
Název:
Name:
3. gardový jezdecký sbor
Originální název:
Original Name:
3-й гвардейский кавалерийский корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.12.1941
Předchůdce:
Predecessor:
5. jezdecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
06.05.1946
Nástupce:
Successor:
3. samostatná gardová jezdecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.12.1941-DD.01.1942 Brjanský front
DD.01.1942-DD.03.1942 21. armáda
DD.03.1942-DD.04.1942 38. armáda
DD.04.1942-DD.05.1942 28. armáda
DD.05.1942-DD.07.1942 Jihozápadní front
DD.07.1942-30.09.1942 Stalingradský front
30.09.1942-25.10.1942 Donský front
25.10.1942-DD.11.1942 Jihozápadní front
DD.11.1942-12.12.1942 5. tanková armáda
12.12.1942-DD.03.1943 5. úderná armáda
DD.03.1943-27.04.1943 Jižní front
27.04.1943-09.07.1943 Stepní vojenský okruh
09.07.1943-18.07.1943 Stepní front
18.07.1943-DD.08.1943 Hlavní stan nejvyššího velení
DD.08.1943-DD.09.1943 Kalininský front
DD.09.1943-DD.11.1943 Západní front
DD.11.1943-DD.01.1944 4. úderná armáda
DD.01.1944-DD.02.1944 1. pobaltský front
DD.02.1944-DD.03.1944 2. pobaltský front
DD.03.1944-DD.07.1944 1. pobaltský front
DD.07.1944-15.07.1944 3. běloruský front
15.07.1944-DD.10.1944 2. běloruský front
DD.10.1944-DD.12.1944 3. běloruský front
DD.12.1944-10.06.1945 2. běloruský front
10.06.1945-DD.07.1945 Severní skupina vojsk
DD.07.1945-06.05.1945 Přikarpatský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
25.12.1941-10.06.1946 východoevropské válčiště
10.06.1945-DD.07.1945
DD.07.1945-06.05.1945 Izjaslav

Velitel:
Commander:
25.12.1941-04.07.1942 Krjučjonkin, Vasilij Dmitrijevič (Geněral-major / Генерал-майор)
04.07.1942-28.12.1942 Plijev, Issa Alexandrovič (Geněral-major / Генерал-майор)
28.12.1942-18.11.1944 Oslikovskij, Nikolaj Sergejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
18.11.1944-06.05.1946 Oslikovskij, Nikolaj Sergejevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.12.1941-10.06.1942 5. gardová jezdecká divize
19.06.1942-DD.06.1946 5. gardová jezdecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
27.07.1944-06.05.1946 Grodenský
Vyznamenání:
Decorations:

05.04.1945

Řád rudého praporu /1943-1991/
Order of the Red Banner /1943-1991/
Орден Красного Знамени
-

04.06.1945

Leninův řád /1943-1956/
Order of Lenin /1943-1956/
Орден Ленина
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Krasnaja Armija v pobedach i poraženijach 1941–1945 gg. Tomsk 2003.
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946–1991 gg.). Tomsk 2004.
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A. - Slugin, S. A.: Vooružennyje Sily SSSR posle Velikoj Otěčestvennoj vojny. Č. 1. Tomsk 2013.
Sovětskaja kavalerija. Moskva 1984.
Velikaja Otěčestvennaja - komkory. Vojennyj biografičeskij slovar. Red. V. J. Rusanov. T. 2. Moskva 2006.
URL : https://www.valka.cz/3-gardovy-jezdecky-sbor-1941-1946-t37240#554723Verze : 1
MOD