Main Menu
User Menu

41. armáda [1941-1943]

41st Army / 41-я армия

     
Název:
Name:
41. armáda
Originální název:
Original Name:
41-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.05.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
09.04.1943
Nástupce:
Successor:
Záložní front
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.05.1942-DD.03.1943 Kalininský front
DD.03.1943-09.04.1943 Hlavní stan nejvyššího velení
Dislokace:
Deployed:
16.05.1942-09.04.1943 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
16.05.1942-DD.12.1942 Tarasov, German Fjodorovič (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.12.1942-DD.03.1943 Managarov, Ivan Mefoďjevič (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.03.1943-DD.04.1943 Popov, Josif Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1042-01.12.1942 238. střelecká divize
16.05.1942-10.03.1943 883. samostatný smíšený letecký pluk
18.05.1942-10.12.1942 234. střelecká divize
DD.10.1942-DD.02.1943 1. mechanizovaný sbor
DD.11.1942-DD.03.1943 6. střelecký sbor
27.02.1943-20.03.1943 Samostatná armádní spojovací letka 41. armády

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/41-armada-1941-1943-t37130#290893Verze : 0
MOD