Main Menu
User Menu

48. armáda [1941-1941] - 1. formovanie

48th Army - 1st forming

48-я армия (48 A) - I. формирование

     
Název:
Name:
48. armáda - 1. formovanie
Originální název:
Original Name:
48-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
07.08.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Novgorodská operační skupina
Datum zániku:
Disbanded:
14.09.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
07.08.1941-20.08.1941 Severozápadní front
20.08.1941-23.08.1941 Severní front
23.08.1941-14.09.1941 Leningradský front
Dislokace:
Deployed:
07.08.1941-14.09.1941 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
07.08.1941-01.09.1941 Akimov, Stěpan Dmitrijevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
01.09.1941-14.09.1941 Antoňuk, Maxim Antonovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
04.08.1941-23.08.1941 Gusev, Dmitrij Nikolajevič (Geněral-major / Генерал-майор)
23.08.1941-12.09.1941 Orlov, S. V. (Polkovnik / Полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
11.08.1941-14.09.1941 Vzdušné síly 48. armády - 1. formování
01.09.1941-01.10.1941 311. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/48-armada-1941-1941-1-formovanie-t37085#554186Verze : 2
MOD