Main Menu
User Menu

36. armáda [1941-1947]

36th Army / 36-я армия

     
Název:
Name:
36. armáda
Originální název:
Original Name:
36-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1941
Předchůdce:
Predecessor:
12. střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
25.05.1947
Nástupce:
Successor:
Zabajkalský vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1941-15.09.1941 Zabajkalský vojenský okruh
15.09.1941-10.09.1945 Zabajkalský front
10.09.1945-22.05.1947 Zabajkalsko-amurský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
01.08.1941-05.08.1945 ?
05.08.1945-10.09.1945 dálnovýchodní válčiště
10.09.1945-22.05.1947 Čita, ? /
Velitel:
Commander:
01.08.1941-16.10.1943 Fomenko, Sergej Stěpanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
16.10.1943-DD.07.1945 Fomenko, Sergej Stěpanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
DD.07.1945-08.09.1945 Lučinskij, Alexandr Alexandrovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
08.09.1945-28.11.1945 Lučinskij, Alexandr Alexandrovič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник)
28.11.1945-22.05.1947 Fomenko, Sergej Stěpanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.08.1941-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
DD.MM.1945-DD.MM.1946 Rogačevskij, Samuil Mironovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.06.1945-15.11.1945 2. střelecký sbor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 445. samostatná armádní spojovací letka

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/36-armada-1941-1947-t37084#518417Verze : 1
MOD