Main Menu
User Menu

34. armáda [1941-1944]

34th Army / 34-я армия

     
Název:
Name:
34. armáda
Originální název:
Original Name:
34-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
14.01.1944
Nástupce:
Successor:
4. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.07.1941-DD.07.1941 Front možajské obranné linie
DD.07.1941-DD.08.1941 Záložní front
DD.08.1941-DD.11.1943 Severozápadní front
DD.11.1943-14.01.1944 Hlavní stan nejvyššího velení
Dislokace:
Deployed:
16.07.1941-14.01.1944 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
16.07.1941-DD.08.1941 Pronin, ? ( )
DD.08.1941-DD.09.1941 Kačanov, ? ( )
DD.09.1941-DD.12.1941 Alferjev,? ( )
DD.12.1941-DD.10.1942 Berzarin, Nikolaj Erastovič ( )
DD.10.1942-DD.03.1943 Lopatin, Anton Ivanovič ( )
DD.03.1943-DD.06.1943 Kuročkin, Pavel Alexejevič ( )
DD.06.1943-14.01.1944 Sovetnikov, Ivan Gerasimovič ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1942-01.03.1943 171. střelecká divize
20.01.1943-11.02.1943 182. střelecká divize
DD.03.1943-DD.08.1943 12. gardový střelecký sbor
01.04.1943-01.05.1943 254. střelecká divize
03.04.1943-15.11.1943 182. střelecká divize
01.05.1943-01.11.1943 171. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/34-armada-1941-1944-t37066#292853Verze : 0
MOD