Main Menu
User Menu

Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití LXX [1941-1943]

LXX Special Purpose Higher Command

Höheres-Kommando z.b.V. LXX

     
Název:
Name:
Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití LXX
Originální název:
Original Name:
Höheres-Kommando z.b.V. LXX
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.04.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.01.1943
Nástupce:
Successor:
LXX. armádní sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.04.1941-DD.05.1941 ?
DD.05.1941-25.01.1943 Armáda Norsko
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
04.05.1941-25.01.1943 Feurstein, Valentin (General der Gebirgstruppe)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.06.1941-16.11.1942 69. pěší divize
DD.08.1941-25.01.1943 710. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/Vyssi-velitelstvi-ke-zvlastnimu-pouziti-LXX-1941-1943-t36905#450209Verze : 0
MOD