Main Menu
User Menu

Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití LXV [1941-1942]

LXV Special Purpose Higher Command

Höheres-Kommando z.b.V. LXV

     
Název:
Name:
Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití LXV
Originální název:
Original Name:
Höheres-Kommando z.b.V. LXV
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.05.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.03.1942
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
21.05.1941-DD.06.1941 ?
DD.06.1941-DD.07.1941 2. armáda
DD.07.1941-01.03.1942 12. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
21.05.1941-01.03.1942 Bader, Paul (General der Artilerie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
17.06.1941-03.03.1942 718. pěší divize
DD.07.1941-DD.04.1942 704. pěší divize
DD.07.1941-DD.04.1942 714. pěší divize
DD.07.1941-DD.04.1941 717. pěší divize
DD.10.1941-DD.03.1942 342. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
od února 1942 současně Velící generál a Velitelství Srbsko
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/Vyssi-velitelstvi-ke-zvlastnimu-pouziti-LXV-1941-1942-t36904#450208Verze : 2
MOD