Main Menu
User Menu

Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití LX [1940-1942]

LX Special Purpose Higher Command

Höheres-Kommando z.b.V. LX

     
Název:
Name:
Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití LX
Originální název:
Original Name:
Höheres-Kommando z.b.V. LX
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
27.05.1942
Nástupce:
Successor:
LXXXIV. armádní sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1940-DD.11.1940 ?
DD.11.1940-DD.04.1941 1. armáda
DD.04.1941-DD.05.1941 9. armáda
DD.05.1941-27.05.142 15. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
15.10.1940-01.03.1941 Koch-Erpach, Rudolf (General der Kavallerie)
01.03.1941-15.12.1941 Viebahn, Max von (General der Infanterie)
15.12.1941-27.05.1942 Behlendorff, Hans (General der Artilerie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1940-DD.04.1941 5. pěší divize
26.11.1940-01.01.1941 72. pěší divize
DD.12.1940-DD.03.1941 169. pěší divize
17.02.1941-15.03.1941 94. pěší divize
DD.03.1941-DD.04.1941 98. pěší divize
09.04.1941-24.03.1942 323. pěší divize
DD.05.1941-DD.06.1942 319. pěší divize
DD.07.1941-DD.01.1942 716. pěší divize
DD.01.1942-DD.06.1942 320. pěší divize
DD.01.1942-DD.02.1942 711. pěší divize
DD.04.1942-27.05.1942 716. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/Vyssi-velitelstvi-ke-zvlastnimu-pouziti-LX-1940-1942-t36903#450207Verze : 0
MOD