Main Menu
User Menu

Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití LIX [1940-1942]

LIX Special Purpose Higher Command

Höheres-Kommando z.b.V. LIX

     
Název:
Name:
Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití LIX
Originální název:
Original Name:
Höheres-Kommando z.b.V. LIX
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.01.1942
Nástupce:
Successor:
LIX. armádní sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.10.1940-DD.11.1940 ?
DD.11.1940-DD.03.1941 1. armáda
DD.03.1941-20.01.1942 7. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
10.10.1940-28.12.1941 Schwandner, Maximilian (General der Infanterie)
28.12.1941-20.01.1942 Chevallerie, Kurt von der (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.11.1940-DD.03.1941 87. pěší divize
DD.01.1941-DD.03.1941 16. pěší divize (motorizovaná)
05.03.1941-28.12.1941 81. pěší divize
05.03.1941-18.03.1941 9. pěší divize
DD.03.1941-DD.04.1941 44. pěší divize
DD.04.1941-DD.05.1941 8. tanková divize
DD.05.1941-DD.02.1942 305. pěší divize
DD.06.1941-DD.02.1942 715. pěší divize
11.12.1941-04.01.1942 327. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/Vyssi-velitelstvi-ke-zvlastnimu-pouziti-LIX-1940-1942-t36902#450206Verze : 0
MOD