Main Menu
User Menu

Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXI [1939-1942]

XXXI Special Purpose Higher Command

Höheres-Kommando z.b.V. XXXI

     
Název:
Name:
Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXI
Originální název:
Original Name:
Höheres-Kommando z.b.V. XXXI
Datum vzniku:
Raised/Formed:
07.11.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Grenzschutz-Abschnittskommando 1
Datum zániku:
Disbanded:
27.05.1942
Nástupce:
Successor:
LXXX. armádní sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
07.11.1939-DD.03.1940 Úsekové velitelství pohraniční ochrany Sever
DD.03.1940-12.04.1940 Skupina XXI
12.04.1940-31.05.1940 Velitelství vojsk německé armády v Dánsku
01.06.1940-DD.07.1940 16. armáda
DD.07.1940-27.05.1942 7. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
07.11.1939-10.04.1940 Kaupisch, Leonhard (General der Artilerie)
10.04.1940-27.05.1942 Gallenkamp, Curt (General der Artilerie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.06.1940-01.04.1942 333. pěší divize
DD.06.1940-DD.07.1940 6. tanková divize
DD.07.1940-DD.11.1940 44. pěší divize
01.11.1940-10.03.1941 11. pěší divize
DD.11.1940-DD.01.1941 Divize SS Totenkopf
DD.03.1941-DD.01.1942 88. pěší divize
DD.05.1941-DD.06.1941 Divize SS Totenkopf
DD.06.1941-DD.06.1942 708. pěší divize
04.01.1942-28.05.1942 327. pěší divize
DD.02.1942-DD.03.1942 22. tanková divize
DD.02.1942-DD.06.1942 715. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/Vyssi-velitelstvi-ke-zvlastnimu-pouziti-XXXI-1939-1942-t36892#450179Verze : 0
MOD