Main Menu
User Menu

CL - Kinu (1922)

鬼怒 / きぬ

Kinu


druh lode: ľahký krížnik
trieda lode: Nagara
kýl položený: 17.1.1921 v lodenici Kawasaki, Kobe
spustenie na vodu: 29.5.1922
zaradenie do služby: 10.11.1922
koniec: potopená 26.10.1944 JZ od Masbate, Luzon amer. lietadlami


Rozmery


dĺžka celková: 163 m
dĺžka pri čiare ponoru: 152,4 m
šírka: 14,2 m
ponor: 4,6 m


výtlak štandard: 5,170 t
výtlak max: 5,570 t


Pohon
12 kotlov (10 na mazut a 2 na zmiešané palivo), 4 turbíny, 90 000 hp


rýchlosť max: 36 uzlov
zásoba paliva: 1 260 t mazutu a 350 t uhlia
dosah: 5 000 nm pri 14 uzloch


Výzbroj
7 x 140 mm/50
2 x 80 mm/40 AA
4 x 25 mm/60 AA
4 x 13,2 mm
4 x TT 533 mm


Pancierovanie
boky: 64mm
paluba: 32mm


Posádka: 440
URL : https://www.valka.cz/CL-Kinu-1922-t36860#138492Verze : 0
Zmeny výzbroje


október 1943


odstránené jedno delo 140 mm/50
odstránený katapult
pridané dvojča 127 mm/40
pridané dve trojčatá 25 mm/60 - celkom 10 hlavní (2xIII a 2xII)
pridaný radar Typ 21 na sledovanie vzušných cieľov
pridané sklzy na spúšťanie hlbinných náloží


Konečný stav výzbroje


6 x 140 mm/50
2 (1xII) x 127 mm/40
10 (2xIII, 2xII) x 25 mm/60
4 x 13,2 mm
4 x 533 TT
radar Typ 21
hlbinné nálože
URL : https://www.valka.cz/CL-Kinu-1922-t36860#139675Verze : 0
Velitelé lodi


10.11.1922 - 01.12.1923 námořní kapitán Yano Umakichi
10.11.1924 - 01.12.1925 námořní kapitán Matsuzaki Sunao
01.12.1925 - 01.11.1926 námořní kapitán Sezaki Nihei
01.11.1926 - 15.11.1927 námořní kapitán Ono Yaichi
10.12.1928 - 30.11.1929 námořní kapitán Tajiri Toshiro
30.11.1929 - 01.12.1930 námořní kapitán Nakajima Ryukichi
01.12.1930 - 01.12.1931 námořní kapitán Sakamoto Ikuta
01.12.1931 - 15.11.1933 námořní kapitán Sakura Takeo (od 10.05.1932 do 20.05.1932 navíc "Asahi")
15.11.1933 - 01.11.1934 námořní kapitán Kobata Tsuyoshi
01.11.1934 - 15.11.1935 námořní kapitán Endo Yoshikazu
15.11.1935 - 01.12.1936 námořní kapitán Miwa Shigeyoshi
01.12.1936 - 01.12.1937 námořní kapitán Ishikawa Shigeru
01.12.1937 - 15.12.1938 námořní kapitán Tashiro Sohei
15.12.1938 - 15.11.1939 námořní kapitán Watanabe Seishichi
02.12.1940 - 15.03.1941 námořní kapitán Yamaki Akira
15.03.1941 - 11.08.1941 námořní kapitán Nabeshima Shunsaku
11.08.1941 - 12.12.1942 námořní kapitán Kato Yoshio
12.12.1942 - 22.03.1943 námořní kapitán Uehara Yoshio
22.03.1943 - 04.02.1944 námořní kapitán Itakura Tokushi.


Zdroj: nihonkaigun.modellmarine.de
URL : https://www.valka.cz/CL-Kinu-1922-t36860#199758Verze : 0