Main Menu
User Menu

Vojenský okruh XX [1939-1945]

20th Military District

Wehrkreis XX

     
Název:
Name:
Vojenský okruh XX
Originální název:
Original Name:
Wehrkreis XX
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Vojenské velitelství Gdaňsk-Západní Prusko
Datum zániku:
Disbanded:
DD.01.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
23.10.1939-DD.01.1945 Gdaňsk, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
23.10.1939-30.04.1943 Bock, Max (General der Infanterie)
30.04.1943-01.12.1944 Keitel, Bodewin (General der Infanterie)
01.12.1944-DD.01.1945 Specht, Karl Wilhelm (General der Infanterie)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
23.10.1939-15.11.1939 Velitelství náhradních jednotek VI
15.11.1939-20.12.1939 156. divize
15.11.1939-21.12.1939 166. divize

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Poznámka:
Note:
Wehrkreiskommando XX
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-XX-1939-1945-t36826#435705Verze : 1
MOD
Wehrkreis XX



územie:
Gdansk, Poľský koridor, západ Východného Pruska


inšpektorát vojenskej správy: Gdansk
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-XX-1939-1945-t36826#138367Verze : 0
MOD