Main Menu
User Menu

Velící generál zajišťovacích jednotek a velitelství týlové oblasti Skupiny armád Don [1942-1943]

Commanding General of Security Troops and Army Group Rear Area Command Don / Kommandierender General der Sicherungstruppen und Befehlshaber im Heeresgebiet Don

     
Název:
Name:
Velící generál zajišťovacích jednotek a velitelství týlové oblasti Skupiny armád Don
Originální název:
Original Name:
Kommandierender General der Sicherungstruppen und Befehlshaber im Heeresgebiet Don
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.11.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství armádní týlové oblasti 585
Datum zániku:
Disbanded:
12.02.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.11.1942-12.02.1943 Skupina armád Don
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
24.11.1942-31.12.1942 Mieth, Friedrich (Generalleutnant)
31.12.1942-12.01.1943 Spang, Karl (Generalleutnant)
12.01.1943-12.02.1943 Mieth, Friedrich (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.axishistory.com
URL CZ: https://www.valka.cz/Velici-general-zajistovacich-jednotek-a-velitelstvi-tylove-oblasti-Skupiny-armad-Don-1942-1943-t36813#593654Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Commanding-General-of-Security-Troops-and-Army-Group-Rear-Area-Command-Don-Kommandierender-General-der-Sicherungstruppen-und-Befehlshaber-im-Heeresgebiet-Don-t36813#593654Version : 0
MOD