Main Menu
User Menu

Vojenský okruh XVIII [1938-1945]

18th Military District

Wehrkreis XVIII

     
Název:
Name:
Vojenský okruh XVIII
Originální název:
Original Name:
Wehrkreis XVIII
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.04.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
01.04.1938-DD.04.1945 Salzburg, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.04.1938-26.08.1939 Beyer, Eugen (General der Infanterie)
26.08.1939-31.01.1943 Schaller-Kalide, Hubert (General der Infanterie)
31.01.1943-10.12.1943 Materna, Friedrich (General der Infanterie)
10.12.1943-24.06.1944 Böhme, Franz (General der Infanterie)
24.06.1944-DD.04.1945 Ringel, Julius (General der Gebirgstruppe)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.08.1939-05.11.1939 Velitelství náhradních jednotek XVIII
05.11.1939-15.12.1939 188. divize

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Poznámka:
Note:
Wehrkreiskommando XVIII
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-XVIII-1938-1945-t36811#435762Verze : 0
MOD
Wehrkreis XVIII



územie:
juh Rakúska a sever Slovinska


inšpektorát vojenskej správy:
Graz
Innsbruck
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-XVIII-1938-1945-t36811#138350Verze : 0
MOD