Main Menu
User Menu

Velitelství armádní oblasti Jižní Francie [1942-1944]

Command of Army Zone Southern France

Befehlshaber im Heeresgebiet Südfrankreich

     
Název:
Name:
Velitelství armádní oblasti Jižní Francie
Originální název:
Original Name:
Befehlshaber im Heeresgebiet Südfrankreich
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.12.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství armádní týlové oblasti 588
Datum zániku:
Disbanded:
05.08.1944
Nástupce:
Successor:
Dehnerův sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
15.12.1942-DD.MM.RRRR Lyon, ? /

Velitel:
Commander:
15.12.1942-10.06.1944 Niehoff, Heinrich (Generalleutnant)
15.06.1944-30.07.1944 Geib, Theodor (General der Artilerie)
01.08.1944-05.08.1944 Theißen, Edgar (General der Artilerie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
18.03.1944-05.08.1944 Hlavní polní velitelství 590

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.axishistory.com
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-armadni-oblasti-Jizni-Francie-1942-1944-t36805#595950Verze : 1
MOD