Main Menu
User Menu

Vojenský okruh XIII [1937-1945]

13th Military District

Wehrkreis XIII

     
Název:
Name:
Vojenský okruh XIII
Originální název:
Original Name:
Wehrkreis XIII
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1937
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
01.10.1937-08.05.1945 Norimberk, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.10.1937-26.08.1939 Weichs, Maximilian Freiherr von (General der Kavallerie)
26.08.1939-30.04.1942 Cochenhausen, Friedrich von (General der Artilerie)
30.04.1942-15.08.1944 Wiktorin, Mauritz von (General der Infanterie)
15.08.1944-26.03.1945 Weisenberger, Karl (General der Infanterie)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.08.1939-05.11.1939 Velitelství náhradních jednotek XIII
05.11.1939-09.11.1939 Velitelství náhradních jednotek 2./XIII
09.11.1939-21.12.1939 173. divize
29.11.1939-21.12.1939 193. divize
21.12.1939-14.10.1941 Divize č. 193
DD.05.1941-DD.06.1941 99. lehká pěší divize
15.05.1942-23.04.1943 Velitelství rychlých jednotek XIII
23.04.1943-08.05.1945 Velitelství tankových jednotek XIII

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Poznámka:
Note:
Wehrkreiskommando XIII
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-XIII-1937-1945-t36802#435766Verze : 0
MOD
Wehrkreis XIII



územie:
severné Bavorsko a západné Čechy


inšpektorát vojenskej správy:
Norimberg
Regensburg
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-XIII-1937-1945-t36802#138338Verze : 0
MOD